• Rozpoczęcie roku szkolnego

  Rozpoczęcie roku szkolnego 2019/20 w Technikum nr 1 o godz. 9.00; w Technikum nr 2 o godz 10.00

 • ŻYCZENIA WAKACYJNE !!!

  Zakończył się rok szkolny i rozpoczęły się wakacje – czas zasłużonego odpoczynku po wielu miesiącach ciężkiej pracy. Wszystkim uczniom i ich rodzicom a także nauczycielom i pracownikom szkoły życzymy by tegoroczne wakacje były ciepłe i radosne. Niech każdy dzień wakacyjnych przygód pozostanie w Waszej pamięci jako dzień, o którym można powiedzieć, że był to dobry dzień. Odpoczywajcie w pełnym słońcu i przy ładnej pogodzie, nabierajcie sił i „ładujcie akumulatory”, ale z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa.

  Dyrekcja i Grono Pedagogiczne

 • Nagrody, dyplomy i wyróżnienia dla NAJLEPSZYCH

  Apel z okazji zakończenia roku szkolnego 2018/2019. Podczas apelu dyplomy i nagrody, ufundowane przez Radę Rodziców, dostali uczniowie którzy uzyskali wysoką średnią ocen oraz stuprocentową frekwencję. Wyróżnienia i nagrody otrzymali również uczniowie Klas Mundurowych. Uczniowie otrzymali także certyfikaty za udział w kursach z projektu ''Modernizacja kształcenia zawodowego'' oraz za wolontariat i honorowe krwiodawstwo.Wszystkim gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów

 • W DESZCZU I SŁOŃCU NA POLIGONIE

  W DESZCZU I SŁOŃCU NA POLIGONIE

              W dniach 5-10 maja br.  uczniowie Klas mundurowych Technikum nr 2 z CKZiU w Międzyrzeczu, w ramach „Programu Pilotażowego” MON, przeszli intensywne szkolenie poligonowe.  Przez kilka dni obiekty koszarowe na OSPWL w Wędrzynie stały się dla naszych uczniów drugim domem.

  Zajęcia realizowane przez naszych uczniów, to przede wszystkim taktyka oraz szkolenie z zakresu zapoznania się z bronią używaną w Wojsku Polskim, sposobami jej użycia oraz rozkładania i składania. Uczniowie zapoznali się z technikami rzutu granatem z różnych pozycji, sposobami poruszania się w terenie z wyznaczaniem azymutu oraz przeszli intensywne szkolenie ogniowe na trenażerach strzeleckich na Śnieżniku. Ponadto uczniowie pod opieką żołnierzy ćwiczyli ewakuację rannych z pola bitwy, czołganie się, oraz doskonalili elementy musztry, w tym sposoby formowania szyków i maszerowanie.

  W ostatnim dniu szkolenia poligonowego odbył się Międzyszkolny Turniej Klas Mundurowych, podczas którego nasi uczniowie przygotowywali się  także do udziału w Marszu Nadodrzańskim 2019

  Zajęcia były bardzo ciekawe i dość meczące, także ze względu na niezbyt sprzyjająca aurę, ale mimo intensywnego deszczu humory wszystkim dopisywały.  Zafascynowanie i ogromny entuzjazm, który towarzyszył uczniom Klas mundurowych podczas pobytu na poligonie nie opuszcza ich do dziśJ

  Uczniowie Klas mundurowych Technikum nr 2 w CKZiU w Międzyrzeczu chciałyby serdecznie podziękować za trud i zaangażowanie, jakie włożyli w to przedsięwzięcie organizatorzy: 17. Wielkopolskiej Brygady Zmechanizowanej im. gen. broni J. Dowbora-Muśnickiego i Stowarzyszenia ObronaNarodowa.pl.

  Uczniowie mają nadzieję, że będą mieli możliwość dalszego rozwijania swoich umiejętności w tej dziedzinie.

   

 • ŻYCZENIA DLA MATURZYSTÓW

  ŻYCZENIA DLA MATURZYSTÓW

  🎓Drodzy Maturzyści 🎓

  Przed wami egzamin, który kończy pewien etap w waszym życiu i równocześnie rozpoczyna kolejny.
  Z tej okazji życzymy Wam optymizmu i szczęścia, abyście mądrze wykorzystali zdobytą wiedzę i umiejętności.
  Pamiętajcie, że nawet najbardziej śmiałe marzenia spełniają się, a sukces można osiągnąć tylko własną pracą, wytrwałością w dążeniu do celu oraz wiarą w sens pokonywania trudności.

  Trzymamy za Was bardzo mocno kciuki.
  POWODZENIA 🍀

  Dyrekcja i nauczyciele Technikum nr 2 w CKZiU

 • SZKOLENIE TAKTYCZNE UCZNIÓW KLAS MUNDUROWYCH

  SZKOLENIE TAKTYCZNE UCZNIÓW KLAS MUNDUROWYCH

  W dniu 29.04.2019 r. uczniowie klas mundurowych Technikum nr 2 w ramach realizacji projektu „Edukacja wojskowa” wzięli udział w kolejnym cyklu zajęć szkoleniowych. Tym razem zajęcia odbyły się na terenie szkoły, na boisku i placu apelowym.

  Zagadnienia dzisiejszych zajęć dotyczyły: musztry indywidualnej, działania podczas marszu, szyków marszowych i patrolowych, działania taktyczne pojedynczego żołnierza oraz sekcji dwu i czteroosobowej oraz metod posługiwania się sprzętem i indywidualnymi środkami ochrony przed skażeniem.

  Na terenie szkoły,  zorganizowane zostały stanowiska ćwiczeniowe dla naszych uczniów, odpowiadające poszczególnym tematom zajęć. Uczniowie zostali podzieleni na grupy, w których zdobywali wiedzę teoretyczną oraz ćwiczyli i doskonalili swoje umiejętności praktyczne pod okiem instruktorów z 17. Wielkopolskiej Brygady Zmechanizowanej im. gen. broni J. Dowbora-Muśnickiego w Międzyrzeczu. Wszystkie grupy musiały przejść i zaliczyć każde tematyczne stanowisko ćwiczeniowe.

  Jak zawsze, na koniec zajęć uczniowie każdej z grup zostali indywidualnie ocenieni przez prowadzących za sposób wykonania przydzielonych im zadań na każdym ze stanowisk. Pomimo zmęczenia uczniowie byli bardzo zadowoleni i do końca nie opuszczał ich dobry humor.

 • ŻYCZENIA WIELKANOCNE

  ŻYCZENIA WIELKANOCNE

  Dzieląc się jajeczkiem przy świątecznym stole
  Zastanówcie się chwilę:
  - Co jest najważniejsze na tym łez padole?
  Życzymy Wam:
  miłości - ale do bliźniego,
  wiary - bezgranicznej,
  serca - otwartego,
  i nastroju... Duchem Świąt pełnego.

  Zdrowych, Pogodnych Świąt Wielkanocnych, przepełnionych wiarą, nadzieją i miłością.
  Radosnego, wiosennego nastroju, serdecznych spotkań w gronie rodziny i wśród przyjaciół oraz wesołego „Alleluja” wszystkim uczniom i rodzicom, nauczycielom oraz pracownikom szkoły życzy Dyrekcja CKZiU w Międzyrzeczu

 • OFERTA EDUKACYJNA TECHNIKUM NR 2 I BRANŻOWEJ SZKOŁY I-go STOPNIA w CKZiU

 • Szanowni Rodzice

  Szanowni Rodzice.
  W związku z tym, że referendum strajkowe w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Międzyrzeczu wykazało poparcie dla przeprowadzenia STRAJKU w wysokości 95,5% głosujących, uprzejmie informujemy, że dnia 08 kwietnia br. w naszych szkołach mieszczących się na ul. Libelta 4 i ul. Marcinkowskiego 26 rozpocznie się STRAJK pracowników szkoły.
  W związku z tak wysokim poparciem prosimy o zabezpieczenie opieki młodzieży w czasie trwania STRAJKU.
  O jego zakończeniu lub przerwaniu zostaną Państwo natychmiast poinformowani.
  Dziękujemy za zrozumienie zaistniałej sytuacji.

  Gabriela Bujanowska Dyrektor CKZiU w Międzyrzeczu

 • PRELEKCJA NA TEMAT UNII EUROPEJSKIEJ I PARLAMENTU EUROPEJSKIEGO

  PRELEKCJA NA TEMAT UNII EUROPEJSKIEJ I PARLAMENTU EUROPEJSKIEGO

  Dnia 25 lutego br. w naszej Szkole odbyło się spotkanie informacyjne dotyczące UE i Parlamentu Europejskiego zorganizowane przez Polskie Stowarzyszenie Prointegracyjne Europa.   Prelekcję przeprowadzili studenci Instytutu Europeistyki Uniwersytetu Warszawskiego a nad całością zaś czuwał p. Robert Smoleń-prezes Polskiego Stowarzyszenia Prointegracyjnego Europa.

  Uczniowie klas III i IV, które uczestniczyły w tym spotkaniu, uzyskali najświeższe informacje o stanie spraw UE, poznali korzyści z członkostwa Polski w UE, dowiedzieli się więcej o programie Erasmus, a także pogłębiły swą wiedzę o Parlamencie Europejskim.

 • Nasza szkoła Najlepszą w województwie !!

  Nasza szkoła Najlepszą w województwie !!

  Finał regionalny konkursu „Poznaj swoje prawa w pracy”
  W finale wzięło udział 26 uczniów z 13 szkół województwa lubuskiego. Do ścisłego finału dotarło czterech uczniów, którzy w teście składającym się z 35 pytań nie zrobiło ani jednego błędu. Wśród nich znalazła się Martyna Bremska z kl. 3e (Technikum nr 1) Potrzebne były dwie dogrywki aby wyłonić zwycięzców. Udało się - Martyna zajęła I miejsce! Będzie reprezentować naszą szkołę w finale ogólnopolskim, który odbędzie się w Warszawie. Gratulujemy i trzymamy kciuki! Anecie Świtale z kl. 1TS (Technikum nr 2), drugiej uczestniczce finału zabrakło 1 punktu, aby znaleźć się w ścisłej czołówce. Mamy nadzieje, że w przyszłym roku pójdzie jej lepiej .Tak naprawdę wszyscy uczestnicy konkursu są zwycięzcami – bo wiedza z Prawa Pracy jest bezcenna!

 • KIERMASZ SZKÓŁ

  KIERMASZ SZKÓŁ

  Dnia 31 stycznia 2019 roku wzięliśmy udział w Kiermaszu Szkół organizowanym przez Zespół Edukacyjny w Skwierzynie. Uczniom ostatnich klas szkoły podstawowej i gimnazjum prezentowało się 18 szkół ponadgimnazjalnych z województwa lubuskiego– w tym nasza szkoła. Największe zainteresowanie budziły kierunki nauczania: technik informatyk i technik logistyk o profilu wojskowym. Technik informatyk jest kierunkiem , który od lat cieszy się największą popularnością wszkołach, które mają go w ofercie edukacyjnej. 
  Nasi uczniowie przygotowali konkursy dla swoich młodszych kolegów – układanie towarów na palecie, rebusy i puzzle logistyczne. Zainteresowani mogli zobaczyć jak działa drukarka 3 D, obejrzeć projekty domów jednorodzinnych wykonanych przez uczniów technika budownictwa, jak również przyrządy używane w branży budowlanej. Dodatkową atrakcją był monitoring zainstalowany przez naszych informatyków.
  Konkurencja na rynku edukacyjnym jest duża, ale CKZiU w Międzyrzeczu na tyle, co rok, uatrakcyjnia swoją ofertę, że liczymy na wielu uczniów, którzy będą chcieli kontynuować naukę w naszej szkole. 
  SERDECZNIE ZAPRASZAMY DO NAS!

 • I Turniej Piłki Nożnej Klas Mundurowych

  I Turniej Piłki Nożnej Klas Mundurowych

  I Turniej Piłki Nożnej Klas Mundurowych odbył się 31 stycznia 2019 roku w Hali Widowiskowo-sportowej w Międzyrzeczu. W turnieju brały udział 4 drużyny. Dwie drużyny z CKZiU w Międzyrzeczu tj. Technikum numer 1 (klasa policyjna) i Technikum numer 2 (klasa wojskowa) i dwie drużyny z Zespołu Szkół Technicznych w Skwierzynie ( profil policyjny i wojskowy). Mecze rozgrywane systemem „każdy z każdym” przyniosły następujące rozstrzygnięcia: I miejsce zajęła drużyna z Technikum numer 2, II miejsce dla ZST w Skwierzynie (I drużyna), III miejsce wywalczyli chłopcy z Technikum numer 1 a druga drużyna ze Skwierzyny zajęła IV miejsce. Rozdano również nagrody indywidualne: Najlepszym zawodnikiem został Maciej Kaczmarek z ZST w Skwierzynie, najwięcej goli (7) strzelił Piotr Szymkowiak z Technikum numer 2, najlepszy bramkarz to Bartłomiej Antys również z Technikum numer 2, wyróżnienie za swoją grę otrzymał także Marcin Matuszewski z Technikum numer 1. 
  GRATULUJEMY

 • PION CERTYFIKOWANYCH WOJSKOWYCH KLAS MUNDUROWYCH

  PION CERTYFIKOWANYCH WOJSKOWYCH KLAS MUNDUROWYCH

   

           W dniach 28 i 30 stycznia 2019 roku uczniowie Klas Mundurowych z Technikum nr 2 w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Międzyrzeczu, którzy objęci są pilotażowym programem Ministerstwa Obrony Narodowej „Edukacja wojskowa”, uczestniczyli w ostatnich już zajęciach programu. Podczas zajęć przystąpili do sprawdzianu kończącego realizowany program. Sprawdzian obejmował znajomość wiedzy teoretycznej oraz umiejętności praktycznych, które nasi uczniowie zdobywali podczas poszczególnych zajęć realizowanych zgodnie z Podstawą Programową przedmiotu Edukacja Wojskowa. Zajęcia prowadzone były przez instruktorów i na infrastrukturze naszej patronackiej jednostki 17 Wielkopolskiej Brygady Zmechanizowanej przy wsparciu instruktorskim  ObronaNarodowa.PL

  Uczniowie naszej szkoły zajęcia z dziedziny wojskowości traktowali zawsze bardzo poważnie i podchodzili do nich w sposób sumienny i obowiązkowy. Znalazło to swoje odzwierciedlenie w wynikach, jakie osiągnęli na sprawdzianie końcowym. Oceny końcowe zarówno z części teoretycznej jak i praktycznej sprawdzianu wypadły bardzo dobrze. Dlatego też  uczniowie pomimo początkowego stresu byli usatysfakcjonowani i zadowoleni ze swoich osiągnięć. Każdemu z nich zależało na tym, aby pokazać się z jak najlepszej strony – prezentując swoją wiedzę i umiejętności praktyczne. Również instruktorzy, którzy prowadzili zajęcia z naszymi uczniami i przygotowywali ich do egzaminów byli bardzo zadowoleni z wyników swoich podopiecznych.

 • ŻYCZENIA NA FERIE

  ŻYCZENIA NA FERIE

  Życzymy wszystkim nauczycielom, pracownikom i uczniom miłych, bezpiecznych ferii zimowych oraz odpoczynku po trudach ciężkiej, kilkumiesięcznej pracy. Niech ten wspaniały czas dostarczy Wam niezapomnianych wrażeń oraz wielu ciekawych przeżyć. Odpoczywajcie, cieszcie się przygodami, poznawaniem nowych miejsc i ludzi. Mamy nadzieję, że wrócicie wszyscy zadowoleni, uśmiechnięci oraz wypoczęci, z nową energią do pracy w drugim semestrze.
  Dyrekcja
   heart

 • POMAGANIE JEST DZIECINNIE PROSTE !!

  POMAGANIE JEST DZIECINNIE PROSTE !!

  P O M A G A M Y !!!

  WOŚP już w najbliższą niedzielę. 
  Pięcioro wolontariuszy z naszej szkoły wyjdzie tego dnia z puszką w miasto. Zachęcamy do przyłączenia się do akcji♥️♥️♥️

 • EGZAMINY ZAWODOWE w Technikum nr 2

  EGZAMINY ZAWODOWE w Technikum nr 2

  PRZYPOMINAMY !!

  TERMINY EGZAMINÓW ZAWODOWYCH W SESJI STYCZEŃ - LUTY 2019

  UWAGA! Na egzamin należy zgłosić się minimum pół godziny wcześniej z dowodem osobistym, czarnym długopisem, prostym kalkulatorem i linijką.

  Przed egzaminem i po egzaminie zajęcia wg planu ;)

  09.01.2019 r. - EGZAMIN PRAKTYCZNY

  godz. 9.00 - kwalifikacje: A.31 (technik logistyk)

  godz. 13.00 - kwalifikacja A.29 (technik spedytor)

  godz. 13.00 - kwalifikacja A.32 (technik logistyk)

  godz. 16.00 - kwalifikacja A.30 (technik logistyk)

  10.01.2019 r. - EGZAMIN PISEMNY

  godz. 10.00 kwalifikacje: B.18 (technik budownictwa), E.12 (technik informatyk), T.6 (kucharz)

  godz. 12.00 kwalifikacje : E.14 (technik informatyk), A.29 (technik spedytor)

  godz. 14.00 kwalifikacje: B.30 (technik budownictwa), A.32 (technik logistyk)

  11.01.2019 r. - EGZAMIN PRAKTYCZNY:

  godz. 9.00 - kwalifikacja B.18 ( technik budownictwa)

  godz. 15.00 - kwalifikacja B.18 (technik budownictwa)

  15.01.2019 r. - EGZAMIN PRAKTYCZNY

  godz. 12.00 - kwalifikacja E.14 (technik informatyk)

  17.01.2019 r. - EGZAMIN PRAKTYCZNY

  godz. 9.00 - kwalifikacja E.14 (technik budownictwa)

  Życzymy trafnych odpowiedzi i satysfakcjonujących wyników. POWODZENIA heart

 • SZLACHETNA PACZKA PRZYGOTOWANA, JESTEŚMY GOTOWI NA WEEKEND CUDÓW ♥️

  SZLACHETNA PACZKA PRZYGOTOWANA, JESTEŚMY GOTOWI NA WEEKEND CUDÓW ♥️

  Pomagamy - Uczniowie z Technikum nr 2, BSI-st i ZSZ z CKZiU darczyńcami w tegorocznej Szlachetnej Paczce♥️ Szlachetna Paczka przygotowana, jesteśmy gotowi na Weekend Cudów.

 • Uczniowie Klas Mundurowych - szkolenie strzelecko-taktyczne !!!

  Uczniowie Klas Mundurowych - szkolenie strzelecko-taktyczne !!!

  Kilkugodzinne rozgrzanie organizmu i świeże powietrze dla szarych komórek, taki zastrzyk otrzymali uczniowie Technikum nr 2 z CKZiU w Międzyrzeczu podczas cyklicznego szkolenia wojskowego, jakie przechodzą w klasach mundurowych. Żołnierze 1 batalionu piechoty zmotoryzowanej Ziemi Rzeszowskiej, 17 Wielkopolskiej Brygady Zmechanizowanej prowadzący punkty nauczania nie szczędzili sił i energii, aby uczniowie mogli przyjąć dawkę wiedzy podstawowej.

  Dzisiejsze szkolenie strzelecko - taktyczne było doskonaleniem wiedzy i umiejętności nabytych podczas wcześniejszych wojskowych dni szkoleniowych. Za tydzień kontynuacja, jednak tym razem w konfiguracji taktyczno - strzeleckiej.

  Brawo ONI !!!

 • SZKOLNA WYCIECZKA UCZNIÓW TECHNIKUM NR 2 I ZSZ DO BERLINA

  SZKOLNA WYCIECZKA UCZNIÓW TECHNIKUM NR 2 I ZSZ DO BERLINA

  MIKOŁAJKI !! - Szkolna wycieczka uczniów z Technikum nr 2 i Zasadniczej Szkoły Zawodowej do Berlina. Zwiedziliśmy: Olympiastadion, Berliner Mauer, Siegessäule, Deutsches Technikmuseum Berlin, Brandenburger Tor, Alexanderplatz. Było SUPER :)

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Międzyrzeczu
  ul Marcinkowskiego 26
  66-300 Międzyrzecz
  NIP 596-17-49-291
  REGON 361923222
  e-mail: ckziumcz@gmail.com
 • Tel/fax +48 95 742 95 75
  tel. +48 504 225 162

Galeria zdjęć